دکتر طاهره فروغی فر » جراحی زیبایی واژن » بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

عمل لابیاپلاستی در تهران  توسط دکتر خوب لابیاپلاستی

فهرست مطالب

امروزه یکی از جراحی های زیبایی در بین خانم ها رایج گردیده است جراحی زیبایی زنان می باشد که برای افرادی که علاقه زیادی به زیباسازی و رفع عیوب ناحیه تناسلی خود دارند گرینه مناسبی می باشد اما انتخاب دکتر خوب برای انجام لابیاپلاستی نیز بسار مهم می باشد اگر ساکن تهران هستید و قصد انجام جراحی زیبای واژن را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید

در این مطلب نکات مهمی را در اختیارتان می گذاریم تا با توجه به آن بتوانید بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران را راحت تر انتخاب نمایید.

عمل لابیاپلاستی چیست ؟

تعدادی از دختران جوان و زنان بدلایل مختلف درخواست ایجاد تغییراتی در ظاهر ناحیه تناسلی را دارند. ناحیه خارجی تناسلی زنان تشکیل شده است از: کلیتوریس، لابیا مینور یا لب های داخلی کوچک، لابیا ماژور یا لب های بزرگ، ورودی واژن که در اطراف آن پرده بکارت یا هایمن قرارگرفته است و پرینه که حدفاصل بین مجرای ادرار و مقعد میباشد، لب های مینور بطور طبیعی در تعدادی از خانمها دچار بیرون زدگی از حدخارجی لب های بزرگ یا لابیا ماژور هستند.این حالت ممکن است باعث ناراحتی در هنگام پوشیدن لباسهای تنگ، درد یا ناراحتی در هنگام رابطه جنسی شوند. در ادامه مطلب روش های زیبایی برای درمان اینگونه مسائل توسط دکتر طاهره فروغی فر توضیح داده شده است.

 

چه افرادی کاندید مناسب برای لابیاپلاستی هستند؟

دلایل زیادی برای بزرگ شدن لابیای زنان وجود دارد، از جمله زایمان، افزایش سن، فعالیت جنسی و ژنتیک. بسیاری از زنانی که از بزرگی لابیا رنج می‌برند، در ورزش، بهداشت، عفونت‌های دستگاه ادراری، فعالیت جنسی و سایر فعالیت‌های بدنی مشکل دارند.

علاوه بر این، با روند رو به افزایش پوشیدن شلوار یوگا، شلوار تمرینی و لباس شنا، لابیوم بزرگ می‌تواند پوشیدن چنین لباس‌هایی را دشوار کند. با این حال، بیشتر بیماران زن احساس می‌کنند که هنگام رابطه عاشقانه با شریک زندگی خود، بسیار خودآگاه هستند. این دلایل همان چیزی است که خانم ها هنگام انتخاب لابیاپلاستی در نظر می گیرند.

مشکلات بزرگ بودن لابیاها

بزرگ بودن لابیاها گاهی مشکلات جسمی بوجود می اورد. گاهی در داخل لب های کوچک عفونتهای قارچی جمع شده و باعث خارش، التهاب یا سوزش و بوی بد در این ناحیه می شوند. از نظر ذهنی نیز، بیرون زدگی و بلند بودن لابیا مینور در برخی از خانمها باعث احساس نارضایتی فرد از ظاهر ناحیه تناسلی میشود.

علل بزرگ بودن لابیاهای مینور

 • شایعترین علت ارثی بودن این وضعیت است.
 • تغییرات هورمونی طی بلوغ و بارداری دلیل دیگر است.
 • تغییرات وزن ،عفونتهای مکرر از سایر علل هستند.

در هنگام بروز ناراحتی یا درد در هر یک از شرایط فوق میتوان با مشورت با پزشک مجرب از مزایای لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) بهره مند شد.

 

بیشتر بخوانید : عمل تنگ کردن واژن در تهران

 

عمل لابیاپلاستی در تهران

عمل لابیاپلاستی در تهران

مزایای عمل لابیاپلاستی  در تهران

بسیاری از خانم ها به دلیل بزرگ بودن لابیاهای خود نمی توانند از رابطه جنسی لذت ببرند و یا از پوشیدن لباس های تنگ خجالت می کشند، لابیاپلاستی می تواند به رفع این قبیل مشکلات کمک کند.
بزرگ بودن لابیا هم چنین می تواند منجر به بروز درد حین انجام برخی فعالیت ها و یا رابطه جنسی شود، که لابیاپلاستی به رفع این مشکلات کمک میکند.

از دیگر مزایای عمل لابیاپلاستی در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازسازی لابیا بعد از زایمان و یا تغییرات هورمونی
 • کاهش اندازه لابیا
 • بهبود کیفیت زندگی و رابطه جنسی با ایجاد ناحیه تناسلی زیباتر
 • افزایش اعتماد به نفس

کلیتوروپلاستی همزمان با لابیاپلاستی

امکان جراحی همزمان کلاهک کلیتوریس در هنگام لابیاپلاستی وجود دارد.
در موارد زیادی اگر لابیاپلاستی به تنهایی و بدون توجه به اصلاح ضخامت پوست پوشاننده ناحیه کلیتوریس انجام شود، کلیتوریس به شکل غیر عادی برجسته دیده خواهد شد. بنابراین اصلاح همزمان این دو مورد بسیار مهم میباشد.

تزریق چربی یا ژل به لابیا ماژور یا لب های بزرگ

در حالت طبیعی، لابیا ماژور (لب خارجی) پرتر و بیرون زده تر از لابیا مینور (لب داخلی) است. با افزایش سن، چربی ناحیه لب های ماژور تحلیل میرود.
با تزریق چربی خود فرد به لب های ماژور میتوان ظاهر زیباتری در ناحیه تناسلی خلق کرد.

روند عمل لابیاپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

لابیاپلاستی  (جراحی زیبایی واژن ) می تواند تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام شود.لابیاپلاستی را می توان با استفاده از لیزر یا جراحی انجام داد. این کار در مطب یا کلینیک و همچنین در اتاق عمل قابل انجام است.

انواع روش های لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) از نظر بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

روش TRIM: ساده ترین، سریع ترین و متداول روش انجام جراحی لابیاپلاستی می باشد که در آن نواری از بافت اضافی لبه های داخلی ایجاد شده و برداشته می شود. سپس دو طرف بخیه می شوند. این روش دارای عوارض و زمان بهبودی کمتری می باشد.

روش WEDGE: این روش با ایجاد تغییرات زیادی در واژن همراه است. به این صورت که قسمت لابیا مینور یک برش V شکل ایجاد می شود و بافت اضافی برداشته می شود. مزیت این روش این است که مرزهای طبیعی لبه های واژن حفظ می شود و جای زخم کمتری به جای می ماند.

قبل از عمل لابیاپلاستی چه باید کرد؟

 • یکی از مهم ترین اقدامات در خصوص انجام لابیاپلاستی، شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در این جلسات، پزشک با بررسی ساختار و آناتومی ناحیه تناسلی، به این نتیجه می رسد که آیا لابیاپلاستی برای بیمار مناسب است یا خیر
 • سوابق پزشکی بیمار، سابقه حساسیت دارویی و مصرف هر گونه دارو و مکمل باید بررسی شود.
 • افرادی که خواهان انجام این روش زیبایی هستند، باید در سلامت کامل باشند، چرا که ابتلا به برخی شرایط پزشکی می تواند بر نتیجه جراحی تاثیر بگذارد.
 • پیش از جراحی، مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و یا نوافن، مکمل های گیاهی و ویتامین ها باید قطع شود چرا که تعدای از این داروها احتمال خونریزی حین عمل و بعد از آن  را افزایش می دهند.
 • توصیه می شود بیمار دو هفته قبل و بعد از جراحی، از استعمال سیگار و دخانیات خودداری کند.
 • نیکوتین موجود در سیگار، روند بهبودزخم را به تاخیر خواهد انداخت.
جراحی-زیبایی واژن - در -تهران

جراحی زیبایی واژن در تهران

بیشتر بخوانید : عمل واژینوپلاستی در تهران

 

تکنیک های عمل لابیاپلاستی  از نظر بهترین دکتر  لابیاپلاستی در تهران

لابیاپلاستی تکنیک های متفاوتی دارد.
شایعترین تکنیک های موجود Wedge و Trim هستند.

 • در روش Wedge، برشی در قسمت مرکزی زده می شود و دو لبه لابیا به سمت هم کشیده خواهند شد. مزیت این روش لابیاپلاستی ، حفظ ظاهر طبیعی لابیا بعد از لابیاپلاستی است.اما عارضه مهم و شایع این روش باز شدن لبه های زخم تحت کشش از دو طرف است.
 • در روش Trim، بافت اضافی بطور تقریبا مستقیم از روی لابیا برداشته می شود و عوارض کمتری را به همراه خواهد داشت.

از جمله مزایای این روش برداشتن وحذف کلیه نواحی تیره لابیا است .از معایب این روش حذف بخش بیشتری از لابیا در مقایسه با تکنیک وج است.

مهمترین مساله در تکنیک جراحی ، مهارت جراح و همچنین خلاقیت اوست.
جراح مجرب ومتبحر در هنگام انتخاب تکنیک جراحی متناسب با شکل لابیاو مقایسه وضعیت لابیا با سایر بخشهای ناحیه تناسلی تصمیم میگیرد.

 

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

معمولا میزان درد بعد از لابیاپلاستی ناچیز است.

 • اما با این حال، داروهای مسکن برای بیمار تجویز می شود که در صورت درد می تواند مصرف کند.
 • معمولا لابیا تا چند روز بعد از‌ جراحی متورم است و به مرور از میزان ورم‌ و التهاب کاسته می شود.
 • استفاده از کمپرس یخ طی چهل و هشت ساعت، می تواند به کاهش ورم کمک کند.
 • توصیه می شود بیمار تا حد امکان در منزل استراحت کند. از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند ورزش باید به مدت به سه هفته خودداری شود.
 • برقراری رابطه جنسی به مدت چهار تا پنج هفته ممنوع می باشد.
 • توصیه ما این است که خانم ها بعد از جراحی، تا چند روز از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کند تا تماس و سایش لباس با لابیا به حداقل برسد.
 • از گرفتن شیلنگ آب بطور مستقیم روی زخم لابیاپلاستی در چند روز اول باید خودداری کرد.
 • فرد می تواند شستشوی ناحیه را با پاشیدن آب بطور منتشربه لابیا انجام دهد.
 • خشک نگهداشتن زخم بعد از شستشو بسیار مهم است.
 • نکات مربوط به مراقبت از بخیه ها و نحوه شست و شو در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.

 

بهترین دکتر جراحی زیبایی زنان در تهران

بهترین دکتر جراحی زیبایی زنان در تهران

ویژگیهای بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

از جمله فاکتورهایی که  در انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی  باید به آن توجه کنید به شرح زیر است:

 جراح زیبایی باید با  آناتومی بدن زنان به خوبی آشنا باشد

یکی از معیارهای اصلی که باید در انتخاب یک جراح زنان خوب باید به آن توجه کرد، بررسی میزان دانش و اطلاعات جراح در آشنایی با آناتومی بدن خانم ها می باشد. یک جراح زنان خوب با آشنایی که در درمان اندام های بدن زنان دارد می تواند به راحتی و با تشخیص دقیق بهترین گزینه درمانی را به بیماران پیشنهاد دهد.

میزان تجربه و مهارت یک جراح زیبایی زنان

دریافت یک نتیجه مطلوب به میزان تجربه و مهارت جراح شما بستگی دارد. جهت اطلاع از میزان تجربه جزاح خود می توانید با بیمارانی که قبلا توسط آن جراح درمان شده اند مشورت کنید. همچنین می توانید طی جلسه مشاوره ای که با پزشک خود دارید می توانید درخواست مشاهده عکس های قبل و بعد بیماران را داشته باشید.

استفاده از به روز ترین و مجهزترین دستگاه های جراحی

هر پزشکی بدون داشتن ابزارهای مورد نیاز خود حتی در صورت داشتن مهارت های لازم نمی تواند بهترین جراحی را برای بیمار خود انجام دهد. یکی از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در جراحی های زیبایی واژن انواع لیزرهای پیشرفته می باشد که جراح با استفاده از آن می تواند بهترین نتیجه و در عین حال کمترین عوارض را برای بیمار برجای بگذارد.

داشتن حس مسئولیت پذیری جراح زیبایی  در قبال بیمار

همانند دیگر جراحی ها، عمل های زیبایی واژن نیز نتیجه صد درصدی ندارد و ممکن است طی جراحی مواردی بر نتیجه جراحی تاثیر منفی بگذارد. یک جراح زیبایی متعهد و خوب به کار خود متعهد است و در صورت به وجود آمدن هر مشکلی در اولین فرصت در صدد رفع آن اقدام خواهد کرد به این شکل می تواند اعتماد بیمار را کاملا جلب نماید.

هزینه عمل لابیاپلاستی  در تهران

هزینه عمل به موارد مختلف و متعددی بستگی دارد از جمله ی این موارد شکل و اندازه ی واژن بیمار می باشد که در هر شخص متفاوت است بنابراین تعداد برش ها ی جراحی نیز متفاوت خواهد شد پس اعلام قیمت را بسیار مشکل می کند. بهتر است برای آگاهی از هزینه جراحی لابیاپلاستی در تهران به صورت حضوری مراجعه کرده تا توسط پزشک معاینه شوید.

با توجه به سطح مشکل هر شخص و بنا به تشخیص متخصص، هزینه عمل لابیاپلاستی متفاوت خواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم که پیش از اقدام برای انجام عمل ، ابتدا یک جلسه با هدف معاینه و مشاوره با پزشک خود داشته باشید. در طی این جلسه، پزشک متخصص علاوه بر توضیح فرایند عمل ، بر اساس شدت مشکل هر فرد میزان هزینه عمل را تعیین می کند.

دکتر طاهره فروغی فر، متخصص زنان در سعادت آباد، دارای بورد تخصصی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند، همچنین ایشان دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی های کف لگن در زنان و فلوشیپ فوق تخصصی جراحی زیبایی، بازسازی و ترمیمی واژن هستند، جهت ارتباط با ایشان می توانید با شماره های: 26760572 و 26760576 تماس بگیرید.

 

سوالات شما

چه عواملی باعث افزایش سایز لابیای مینور و چروکیده شدن آن می شوند؟

تغییرات هورمونی
دخول های متعدد جنسی
عوامل ژنتیکی
زایمان طبیعی
افزایش سن
و …

 

آیا لابیاپلاستی بر حس تأثیر می گذارد؟

یک سوال رایج در مورد جراحی لابیاپلاستی این است که چگونه بر حس جنسی زنان تأثیر می گذارد. خوشبختانه، لابیاپلاستی کلیتوریس را درگیر نمی کند، به این معنی که احساسات جنسی دست نخورده باقی می مانند.

 

دوره نقاهت از لابیاپلاستی چقدر است؟

دوره نقاهت اکثر بیماران بعد از 3 تا 4 است، اگرچه بسیاری از زنان ترجیح می دهند حدود یک هفته کار را متوقف کنند زیرا نشستن بعد از لابیاپلاستی می تواند برای چندین روز تا حدودی ناراحت کننده باشد

 

چه زمانی می توانم بعد از لابیاپلاستی رابطه جنسی داشته باشم؟

معمولا به بیماران توصیه می شود حداقل به مدت 4 تا 6 هفته پس از لابیاپلاستی یا تا زمانی که دکتر توصیه کرده است از رابطه جنسی خودداری کنند.

 

چه افرادی را می توان کاندید مناسبی برای لابیاپلاستی دانست؟

بانوانی که دارای لابیای مینور بزرگ و نامتقارنی هستند.
افرادی که لابیا مینور آن ها، ظاهری تیره و چروک مانند دارد.
خانم هایی که هنگام تخلیه ادرار، با مشکلاتی مانند سوزش و درد در ناحیه مربوطه می باشند.
بانوانی که حین انجام ورزش و فعالیت های سنگین، درد و سوزشی در لابیا مینورهای خود متحمل می شوند.
افرادی که با پوشیدن شلوارهای تنگ، سوزش و درد در ناحیه تناسلی خود احساس می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 3.4]
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. محدثه

  ممنون از مطلب خوبتان

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر فروغی فر