دکتر طاهره فروغی فر » بیماری های زنان » بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد تهران

بهترین دکتر لاپاراسکوپی در سعادت آباد تهران

جراحی لاپاراسکوپی یکی از روش‌های مدرن در حوزه جراحی است که با استفاده از دوربین‌های کوچک و مینیاتوری اما  با قابلیت نمایش تصاویر با کیفیت بالا، به پزشکان اجازه می‌دهد تا به درون بدن بیماران وارد شده و عملیات‌های مختلف را انجام دهند.

یکی از بزرگترین مزایای جراحی لاپاراسکوپی در زنان این است که این روش به زنان امکان می‌دهد تا با کمترین درد و عارضه ممکن به فعالیت‌های روزمره خود برگردند. علاوه بر این، زمان بازگشت به فعالیت‌های روزانه و کاهش هزینه‌های بهداشت نیز در اثر استفاده از این روش به شدت کاهش می‌یابد.

یافتن بهترین دکتر لاپاراسکوپی در تهران برای انجام جراحی داخلی بدن امری حیاتی است. این جراحان توانایی بررسی و درمان مشکلات در ناحیه‌هایی نظیر تخمدان را دارند بدون نیاز به برش‌های بزرگ. انتخاب یک جراح لاپاراسکوپی با تجربه و تخصص در این زمینه می‌تواند به نتایج مثبت و بهبود سریعتری در درمان شما منجر شود.

در این مقاله  به معرفی و بررسی نحوه عملکرد جراحی لاپاراسکوپی و معرفی ویژگی های بهترین دکتر جراحی لاپارسکوپی  در زنان خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

 

جراحی لاپاراسکوپی چیست؟

فهرست مطالب

لاپاراسکوپی به عنوان یک جایگزین جراحی باز، با استفاده از وسیله‌ای به نام لاپاراسکوپ، به بررسی نواحی داخل لگن و شکم می‌پردازد این روش برای تشخیص و درمان مواردی نظیر اندومتریوز و فیبروم مفید است. همچنین، می‌تواند انجام جراحی‌هایی از جمله برداشت کیست تخمدان، بستن لوله‌های رحم و هیسترکتومی را تسهیل کند. دوره نقاهت پس از جراحی لاپاراسکوپی کوتاه‌تر از روش‌های سنتی باز است و برش‌های کمتری بر روی بدن باقی می‌ماند. این روش توسط متخصص زنان اجرا می‌شود.

 

جراحی-لاپاراسکوپی-در-زنان

 

 

موارد استفاده از جراحی لاپاراسکوپی درتهران برای بیماریهای زنان :

1- احساس درد شکم و زیر شکم
2- بررسی بروز مشکلات در بیمارانی که مشکلات باروری دارند
3- وجود برخی بیماریها و یا مایع غیر طبیعی درشکم
4-تشخیص و درمان لاپاراسکوپی اندومتریوز
5- جراحی و درمان بالاپاراسکوپی بارداری خارج رحمی(EP)در خانمها
6-جراحی لاپاراسکوپی تخمدان پلی کیستیک در بیمارانی که مبتلا به این عارضه هستند
7- زنانی که دچار چسبندگی در لوله ها ورحم و تخمدانها هستند میتوان با این روش”لاپاراسکوپی رحم و تخمدان” چسبندگی را رفع کرد .
8- جراحی لاپاراسکوپی فیبروم رحم  یا جراحی برداشتن لاپاراسکوپی رحم با این روش انجام میشود .
9- در مواردی که بیمار نیاز به یک روش جلوگیری کامل و دایم داشته باشد میتوان توسط لاپاراسکوپ لوله های رحمی را کامل بست .

 

 

قبل از انجام لاپاراسکوپی چه باید کرد؟

آمادگی برای انجام جراحی لاپاراسکوپی در تهران به نوع جراحی و وضعیت شخصی بیمار بستگی دارد. پزشک ممکن است تعدادی تست و آزمایش مورد نیاز از جمله آزمون‌های خونی، سونوگرافی و سایر تست‌ها را از شما درخواست کند تا وضعیت سلامتی شما بررسی شود.

به پزشک خود  در مورد داروها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید، اطلاع دهید  تا پزشک بتواند راهنمایی مناسبی ارائه دهد. همچنین، توصیه به داشتن یک همراه در روز جراحی جهت حمل و نقل به خانه بعد از جراحی یا در مواقع اضطراری بسیار معقول است. این موارد به افزایش ایمنی و راحتی بیمار کمک می‌کنند.

 

جراحی لاپاراسکوپی در تهران چگونه انجام می شود؟

بیمار برای لاپاراسکوپی عمدتاً تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد، بدین معنا که بیمار متوجه روند انجام جراحی نخواهد شد.. با این حال، بعد از اتمام جراحی، بیمار معمولاً همان روز به منزل بازمی‌گردد و نیاز به بستری در بیمارستان ندارد.

در ابتدا، یک کاتتر برای جمع‌آوری ادرار وارد می‌شود. سپس، گاز کربن دی‌اکسید به وسیله یک سوزن کوچک وارد شکم می‌شود تا از سایر اعضاء جدا شود و احتمال بروز آسیب کمتر شود. سپس، یک برش کوچک در ناحیه ناف انجام می‌شود تا لاپاراسکوپ (یک دستگاه دوربینی) وارد شود.

تصاویری که از داخل شکم گرفته می‌شود، بر روی صفحه نمایش نمایش داده می‌شود و به پزشک این امکان را می‌دهد تا ارگان‌های داخلی را بررسی کند. اگر نیاز به جراحی داشته باشد، پزشک برش‌های دیگری ایجاد کرده و ابزارهای خاصی برای انجام جراحی استفاده می‌کند. بعد از پایان جراحی، ابزارها خارج می‌شوند، برش‌ها بخیه می‌شوند و پانسمانی روی ناحیه قرار می‌گیرد.

 

 

مزایای عمل لاپاراسکوپی در سعادت آباد تهران

 1. کاهش زمان بازگشت به وضعیت عادی: بدون برش‌های بزرگ، زمان بهبودی و بازگشت به فعالیت‌های روزمره سریع‌تر است.
 2. کاهش خونریزی و خطرات عمومی جراحی: برش‌های کوچک منجر به خونریزی و ترمیم سریع‌تر می‌شوند، که خطرات عمومی جراحی را کاهش می‌دهند.
 3. کاهش درد و عدم تحریک اعصاب: کاهش برش‌ها و تداخل کمتر با اعصاب باعث کاهش درد و عدم تحریک اعصاب می‌شود

 

عوارض عمل لاپاراسکوپی

1-آسیب رساندن به اعضای مجاور مانند روده ها و کبد
2- خونریزی و اسیب عروق بزرگ شکم
3 – مشکلات مربوط به بیهوش مانند افت فشارخون و درد شانه ها

 

دکتر-لاپاراسکوپی-در-سعادت-آباد-تهران

هزینه عمل لاپاراسکوپی در سعادت آباد تهران

هزینه عمل لاپاراسکوپی در تهران ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. نوع جراحی: عمل لاپاراسکوپی متناسب با نیاز بیمار و مشکل پزشکی اوهزینه‌های متفاوتی دارد.
 2. مکان و بیمارستان: هزینه‌ها می‌توانند به مکان و بیمارستانی که جراحی انجام می‌شود، وابسته باشند. برخی از بیمارستان‌ها هزینه‌های بالاتری دارند.
 3. مدت زمان جراحی: مدت زمانی که برای انجام جراحی لاپاراسکوپی نیاز است می‌تواند تأثیری بر هزینه داشته باشد. عمل‌های بلندتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.
 4. متخصص پزشک: تجربه و شهرت پزشک ممکن است هزینه را تحت تأثیر قرار دهد. پزشکان با تخصص بیشتر ممکن است هزینه‌های بالاتری داشته باشند.
 5. بیماری و وضعیت بیمار: وضعیت بیمار و همچنین هر نیاز خاصی که بیمار داشته باشد می‌تواند هزینه را افزایش دهد.
 6. بیمه پزشکی: اگر بیمه پزشکی دارید، ممکن است بخشی از هزینه جراحی توسط بیمه پوشش داده شود. اما باید تأکید شود که چه مقدار از هزینه توسط بیمه پوشش داده می‌شود

 

بهترین  دکتر لاپاراسکوپی در تهران کیست؟

بهترین جراح لاپاراسکوپی در تهران فردی است که دارای مهارت، تجربه و تخصص کافی در این حوزه است. انتخاب بهترین جراح برای هر فرد وابسته به عوامل مختلفی است، از جمله نوع و مشکل معالجه‌ای، مکان جراحی و تاریخچه سابقه جراحی و تجربه جراح. به طور کلی، برای پیدا کردن بهترین جراح لاپاراسکوپی، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. مطالعه: بررسی و مطالعه در مورد جراحان لاپاراسکوپی مشهور و با تجربه می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعاتی درباره تخصص و مهارت آنها را کسب کنید.
 2. مشاوره با پزشکان: از پزشکان خود یا افرادی که تجربه قبلی در جراحی لاپاراسکوپی داشته‌اند، نظر و مشورت بگیرید. آنها ممکن است به شما نام جراحان خوبی را پیشنهاد کنند.
 3. بازخورد بیماران: نظرات و تجربیات بیمارانی که قبلاً از خدمات یک جراح لاپاراسکوپی استفاده کرده‌اند، می‌تواند به شما در انتخاب مناسب کمک کند.
 4. مراجعه و مشاوره: به مراکز درمانی مختلف بروید و با جراحان متخصص لاپاراسکوپی ملاقات کنید. پرسش‌های خود را در مورد تجربه، تخصص و روش‌های درمانی آنها بپرسید.

لازم به ذکر است که همیشه هدف باید انتخاب جراح با تجربه و بازخورد مثبت از سمت بیماران باشد

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *